SIKÇA SORULAN SORULAR

WEB SİTESİ

One Page Web Sitesi Nedir?
One Page Web; tek sayfa düzeninde hazırlanan web sitelerine denir. Tanıtım içerikli bir web sitesinde bulunması gereken temel içeriklerin tamamı tek sayfa düzeninde bölüm bölüm tasarlanarak hazırlanmaktadır.
One Page Web Sitesinin Avantajları Nelerdir?
One Page tasarım anlayışı erişim kolaylığı açısından diğer web sitelerine göre daha rahat bir kullanım sağlar. hizmet başlıkları, ürün kategorileri, referanslar, sektörünüze uygun grafik tasarımları ve iletişim formları gibi bölümlerden oluşmaktadır. Müşterileriniz temel içeriklerinize hızlı ve pratik bir şekilde ulaşır. Bu da tüm temel beklentileri karşılayan başarılı bir kullanıcı deneyimi sağlar.
Web Sitesinin Kontrol Paneli Bulunuyor mu? İçerikleri Kendim Ekleyebilir Miyim?
Müşterilerimizin yönetebileceği bir kontrol panelimiz bulunmamaktadır. Web sitesi üzerinde yapılması istenebilecek küçük çaplı değişiklikler, reklamdestegi.com tarafından ilk 3 ay ücretsiz yapılmaktadır. Edindiğimiz tecrübeler ışığında, müşterilerimizin iş yoğunlukları, teknik grafik ve yazılım bilgi eksiklikleri nedenleriyle, eklenmek istenen içerikler web sayfalarının konsept tasarımlarını bozduğu görülmüştür. Bu nedenle sayfa içerik ve tasarımlarında yapılabilecek her işlemin uzman kişilerce düzenlenmesi amacıyla mevcut çalışma modeli belirlenmiştir.

GOOGLE

Google Optimizasyonu (SEO) Nedir?
Web sitelerimizin arama motorlarında ilk sıraları hedefleyerek daha çok görünürlülük elde etmesini sağlamak için yapılan çalışmalar bütünüdür.
Web Sitem Ne Zaman Google Aramalarında Görünmeye Başlar?
15-60 iş günü içinde ilk veriler gelmeye başlıyor. Gelen verilere göre prüzler gideriliyor ve yeniden düzenlemeler yapılıyor.
Google Reklamları (Google Ads) Nedir?
Google Ads; Google aracılığıyla ulaşılabilen bölgesel, ulusal veya uluslararası çapta hemen her yerde reklam yayınlamanızı sağlayan bir reklamcılık hizmetidir. Bu sayede web sitenizi belirlediğiniz anahtar kelimelerle dakikalar içinde Google aramalarında üst sıralara taşırsınız.
Google Haritalar Kaydı Nedir?
Google Haritalar aramalarında mevcut ve potansiyel müşterilerinizin sizi dünyanın her yerinden bulabilmelerini sağlar. Google Haritalar ile işletme bilgilerinizi (adres, telefon, e-mail vb.) ve işletme web sitenizi tanıtabilir, müşterilerinizi görüp onlarla bağlantı kurabilir, işletme profilinizde güncelleme yayınlayabilir ve müşterilerin işletmenizle Google'da nasıl etkileşime geçtiğini görebilirsiniz.
Google Haritalar Kaydının Avantajları Nelerdir?
+ İşletme Adres, Telefon, Web Siteniz ve Resimleriniz Sergilenir. + Adres Tarifi Yapmanıza Gerek Kalmaz. + Akıllı Telefonlar Sayesinde Kolay Bulunabilmenizi sağlar. + Potansiyel Yeni Müşterileriniz Olur. + İşiniz İle Alakalı Aramalarda Yer Alabilme İmkanı sunar. + İşletmenize En Yakın Müşterilere Erişim İmkanı sağlar. + Tüm Navigasyon Cihazlarına Kayıt İmkanı. + İşletmenizin Marka Değeri Artar.
Google Haritalar Kaydı İçin Her Yıl Ödeme Yapılıyor mu?
Hayır, google harita kaydı ücretsiz bir hizmettir. reklamdestegi.com sizin adınıza işletmenizin Google Haritalar'da nasıl göründüğünü yöneterek, müşteri etkileşiminizi artırmanızı sağlar.

SOSYAL MEDYA

Mevcut Sosyal Medya Hesapları mı Kullanılıyor? Yoksa Hesaplar Yeni mi Açılıyor?
Mevcutta sosyal medya hesabınız yoksa yeni hesaplar açıyoruz. Sosyal medya hesaplarınız var ise, sizin tercihinize bağlı olarak aynı hesaplar üzerinden devam edebiliriz.
Kaç Adet Sosyal Medya Postu Hazırlanıyor?
Maximum 8 ile 12 adet arasında sosyal medya postu hazırlanmaktadır.
Sosyal Medya Sponsor Reklam Yönetimi Nedir?
Sosyal medya üzerinde yapmak istediğiniz reklamları yönetmenizi sağlayan işlemlerin tamamıdır. Sosyal medya hesaplarınız reklam vermeye hazır şekilde ayarları yapılarak teslim edilmektedir.

KURUMSAL

reklamdestegi.com'u tanıyabilir miyiz?
Web sayfamızın "KURUMSAL" sekmesi altından markamız hakkında merak ettiklerinizi bulabilirsiniz.

DOMAIN

Alan Adı (Domain) Tescili Nedir?
Domain ya da alan adı tescili; web sitenizin adını sizden başka kimsenin kullanmaması için, kendi üzerinize kayıt ettirmeniz ve kiralamanız anlamına gelir.
Alan Adım Var, Onu Paketlerinizde Kullanabilir miyim?
Evet alan adını daha önceden satın aldıysanız, takip, tescil ve yönetim hakları için reklamdestegi.com'a transfer ettikten sonra kullanabilirsiniz.
Alan Adı Tescili için Her Yıl Ödeme Yapacak mıyım?
Sizin adınıza, belirlenen periyotlarda (Minimum 1 yıllık, Maximum 10 yıllık tescil olmak üzere) ücretler alınmaktadır. Bu ücretler her yıl değişkenlik göstermektedir. Sonsuza kadar sizin olacak bir domain satın alamazsınız. Alan adı lisansınızı domain kayıtlarından en fazla 10 yıllığına kiralayabilirsiniz. Bu süre içinde tüm kullanım hakları size ait olacaktır. Tescil yenilemesini devam ettirmek istediğinizde alan adı size ait olmaya devam edecektir.

HOSTING + SSL Güvenlik Sertifikası

Web Alanı (Hosting) Nedir?
Web sitelerinin ve sayfalarının kesintisiz bir şekilde internet üzerinde yayınlanmasına olanak tanıyan, güçlü donanım ve yazılımsal web sunucularının birleşimi ile oluşturulmuş bir web sitesi yayınlama hizmetidir.
SSL Güvenlik Sertifikası Nedir?
SSL (Secure Sockets Layer) sertifikaları, site adreslerinin doğruluğunu kontrol eden, iki nokta arasındaki veri iletişimini şifreli kanal üzerinden yaparak güvenli bir şekilde iletilmesini sağlayan bir sistemdir. reklamdestegi.com "Lets Encrypt" SSL Güvenlik Sertifikasını paket kapsamındaki müşterilerine ücretsiz olarak sağlamaktadır.
Web Alanı (Hosting) için Her Yıl Ödeme Yapacak mıyım?
Web alanınız (Hosting) için belirlenen periyotlarda (Minimum 1 yıllık, Maximum 10 yıllık tescil olmak üzere) ücretler alınmaktadır. Bu ücretler her yıl değişkenlik göstermektedir. Sonsuza kadar çalışacak bir hosting hizmeti satın alınamaz. Paylaşımlı hosting paketinizi (Alan Adı Tescilinde olduğu gibi) en fazla 10 yıllığına kiralayabilirsiniz. Bu süre içinde tüm kullanım hakları size ait olacaktır. Hizmet yenilemesini devam ettirmek istediğinizde hosting hesabınız çalışmaya devam edecektir.

KURUMSAL E-MAIL

Kurumsal E-mail Nedir?
Kurumsal e-posta (mail) sahip olduğunuz şirkete ait web projesinin alan adı uzantısını içeren mail adreslerine verilen isimdir.
Kaç Adet Mail Adresi Açılabilmektedir?
Maximum 5 adet kurumsal mail adresi açılabilmektedir.

SİSTEM VE İŞLEYİŞ

3 Aşamalı Dijital Sistem Nedir?
Saniyelerin büyük önem arz ettiği teknoloji çağımızda, kullanıcı deneyimi tasarlamak tüm şirketlerin öncelikli dijital yatırım alanlarını oluşturmaktadır. reklamdestegi.com da bu perspektifle hazırlanmış, yeni ve mevcut işletmelerin temel dijital ihtiyaçlarının önceden belirlediği paketleriyle, her adımın pratik, kolay ve hızlı gerçekleştirilebilmesi için dizayn edilmiştir. Bu pratik dijital sistemde kullanıcılar, ihtiyaç duyduğu paketi anında satın alır ve paket kapsamındaki bilgileri tasarımcı ve yazılımcılara iletmek üzere gerekli olan bilgileri sistem üzerinden adım adım girerler. İletilen brif bilgileri ile tasarımcılarımız paket içeriğini en kısa sürede tamamlayarak yayına alır.
Paketi Satın Aldıktan Sonra İşlerim Ne Kadar Sürede Teslim Edilir?
Satın alımdan sonra, müşterilerimizin seçtiği paket içeriğinde yer alan bilgilerin müşterimiz tarafından girilmesi beklenir. Yeterli bilgi sağlandıktan sonra en geç 3 iş günü içerisinde işe başlayan tasarımcılarımız maximum 6 iş günü sonunda müşteriye sunum yapar. Tüm işler müşteri onayı ardından yayına alınarak tamamlanır. (Hatırlatma: Müşteri tarafından talep edilebilecek revizeler belirtilen taahhüt süreleri kapsamı dışında tutulmaktadır.)
Eksik Bilgilerim İçin reklamdestegi.com'dan Yardım Alabilir miyim?
Elbette, reklamdestegi.com müşterilerinin eksik bilgilerinin doldurulmasına yardımcı olmak amacıyla yönlendirmeler sağlayabilmektedir. Bunun için iletişim sayfamızı ziyaret ederek bize ulaşabilirsiniz.
Tasarımları Kimler Hazırlıyor?
Tüm tasarımlarımız, akademik eğitimlerini tamamlamış uzmanlardan oluşan kadromuz ve günümüz trendlerini yakından takip eden tasarımcılarımız tarafından hazırlanmaktadır.
Web Sitesini Biz mi Kuruyoruz?
Hayır, web sitesinin tüm kurulumları reklamdestegi.com tarafından yapılarak müşterilerimize teslim edilmektedir. İçeriklerin oluşturulması amacıyla sadece müşterilerimizden gerekli içerik bilgileri talep edilmektedir.
Paketimi Sonradan Yükseltebilir Miyim?
Elbette, paket geçişleri paketler arasındaki ücret farklarıyla yapılabilmektedir. Temel Dijitaleşme paketinden dilediğiniz pakete geçiş yapabilirsiniz. Daha Fazla Sosyal Medya ve Daha Fazla Web ve Google paketlerinden ise Full+Full paketine geçiş yapabilirsiniz.